top of page

İhracat Danışmanlığı

Global Pazarda Yerinizi Alın

Ürünlerini global alanda satmak ve ihracat yapmak isteyen işletmeler için geliştirilen özel çözümlerimiz ile tanışın ! Tek bir proje ile baştan sona ihracat operasyonunuzu mükemmelleştirin.

İhracat yapmak isteyen işletmelerin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi nasıl başlayacakları konusunda doğru stratejiye ulaşamamalarıdır. Bu nedenle bir çok işletme henüz ihracatın başındayken nitelikli ürün portföyüne dahi sahip olsa başarısız bir deneyim yaşar. S&P nin profesyonel dış ticaret uzmanları ile tanışın, işletmenizi yurt dışına açın !

ŞİRKET SUNUMU

İhracat
Danışmanlığı
Nedir ?

İhracat bir süreçler bütünüdür. Baştan sona yapılması gerekenler bir çok farklı uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir. Firmanızın ihracatta sürdürülebilirlik ve yüksek katma değer sağlaması için sürekli kendini geliştirmesi gerekir. İhracat yapabilmek için yasal süreçler, finansal analizler, pazar araştırmaları, kurumsal iletişim, tedarikçi ilişkileri, ticari istihbarat gibi çeşitli konularda hakim olmak gereklidir.

Türkiye’de var olan küçük ve orta ölçekli,ihracat yapmak isteyen firmalara danışmanlık sunan S&P uzmanları, yaşanacak ekonomik dalgalanmalardan, işletmelerin zarar görmeden faaliyetlerini devam ettirebilmesini sağlamak konusunda, işletmelere projeler geliştirmektedir. KOBİ’ lerin üretim kapasitesini arttırmak, daha fazla verim sağlamak, ihracat faaliyetlerinde başarılı sonuçlar elde etmelerini sağlamak amacıyla çalışmaktadır.


Küçük ve orta ölçekli firmalar için, hedef pazar riskini bölerek, riskleri minimum seviyede tutmak S&P uzmanlarının öncelikli hedefleri arasındadır.

S&P Uzmanları ile
Tanışın

İşletmenize özel çözümler için hemen bir S&P uzamanı ile tanışın.

Nasıl
Yapıyoruz ? 

Her işletmenin potansiyel hedef kitlesi farklıdır. Bu hedef kitle ve satın alma alışkanlıkları bölgesel olarak değişkenlik göstermektedir. S&P Dış Ticaret birimi sürekli olarak global alanda sektörel analizler gerçekleştirerek satın alma alışkanlıkları ve pazar dinamikleri konusunda veri toplamaktadır. Toplanan tüm bu veriler S&P nin ihracat danışmanlığı verdiği işletmeler için işlenerek en doğru projelendirme sağlanır. Her işletmenin kendi özelliklerine göre hazırlanan bu projeler bir sürece dağıtılır ve planlı bir organizasyon yönetimi sağlanır.

 

Bu sürecin başında ;

 • Firma ve ürün analizi

 • İhracat için gerekli alt yapının oluşturulması

 • İhracat hedeflerinin belirlenmesi

 • Hedef pazar araştırmaları

 • Ürün ihracat verilerinin analizi

 • Hedeflenen pazarda potansiyel müşterilerin tespiti

 • Potansiyel alıcılar ile iletişim, sunum, teklif ve sözleşme süreçlerinin yönetimi

 • Sözleşme sonrası ödeme opsiyonları ile ilgili danışmanlık hizmeti

 • İç ve Dış Lojistik ile ilgili bilgilendirme

 • Sigorta ve Gümrük işlemleri konusunda danışmanlık

 • Satış sonrası taraflar arasında anlaşmazlık durumunda danışmanlık hizmeti

gibi detaylı süreç yönetimleri gelmektedir.

Avantajları
Neler ? 

İhracat operasyonunda yukarıda başlıca belirtilen süreçlerin yanı sıra her şey her zaman mükemmel gitmeyebilir. Bu durumlarda firmanızın zarar etmemesi adına S&P nin dış ticaret uzmanları her zaman yanınızda.

 

Uluslararası Ticaret Hukuku alanında deneyim sahibi olan ekibimiz ile birlikte işletmenizin baştan sona dış ticaret operasyonunu profesyonel şekilde yönetiyoruz. Tüm bu hizmetlere ek olarak ihracatta devlet destekleri ve vergi iadeleri gibi konularda S&P uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

 

Hemen bir S&P Dış Ticaret Uzmanı ile iletişime geçin.

Profesyonel destek almak için ücretsiz teklif talebinde bulunun.

bottom of page