top of page

Satış Yönetim Danışmanlığı

Profesyonel Satış Organizasyon Yönetimi

S&P Satış Yönetim Danışmanlığı hizmetleri ile mevcut satış ekibinizden maksimum verimi alarak hedeflerinize ulaşın ! Satış ekibinizin operasyonel sorumluluğunu S&P uzmanlarına bırakın, siz işinize odaklanın biz hedeflerinize ulaştıralım.

Satış yönetim danışmanlığı ile mevcut satış ekibinizin performans ölçümlemesi, hedef oranları, saha takibi, potansiyel müşteri analizi ve prim sistemleri gibi birçok karmaşık ve zaman alan ancak işletmeniz için hayati önem taşıyan operasyonunuzu global satış tecrübesi olan uzmanlarımıza bırakarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Satış Yönetimi
Nedir ?

İşletmelerin faaliyet gösterdiği alanda finansal gücü doğrultusunda oluşturduğu satış ekibinin büyük bir titizlikle yönetilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu doğrultuda personel seçiminden potansiyel müşteri analizine, mevcut müşterinin sadakat uygulamalarından kayıp kaçak müşteri tespitine ve işletme dışında çalışmalarını sürdüren saha personelinin denetimine kadar bir çok süreç hassasiyetle değerlendirmeli ve yönetilmelidir. İşletmelerin gider kalemleri içerisinde en yüksek bütçelerden birisine sahip satış operasyonu, doğru yatırım yapılmadığında işletmelerin krize sürüklenmesine sebep olabildiği gibi tam tersi hızlı ivmelenme ve yatırımların geri kazanımları konusunda en büyük destekçiniz olmaktadır.

S&P olarak, satış ekibinizin çalıştığı lokasyon ve büyüklüğü fark etmeksizin sektörünüze özel projeler geliştirerek, doğru satış enstrümanlarının doğru personel ile yönetilmesini sağlamaktayız. Satış yönetim danışmanlığı kapsamında alanında uzman ekibimiz, personel verimliliği ve saha denetimi ile zamanın doğru değerlendirilmesi konusunda birçok avantaj sunmaktadır.

S&P Global bünyesinde geliştirilen birçok saha takip yazılımı sayesinde satış personelinizin doğru müşterilere doğru teklifler sunmasını ve satış kapama işlemleri sonrası hedeflerine ulaşarak motivasyonlarını arttırmaları noktasında samimi bir yaklaşım göstermektedir. Hedefsiz başarı rehaveti, denetimsiz personel mazereti doğurur hassasiyetiyle hareket eden uzmanlarımız, satış danışmanlığı verdiği işletmeler için potansiyel müşteri araştırmasından teklif sürecine, teklif takip aşamalarından sözleşme ve satış sonrası müşteri memnuniyetine kadar bir çok aşamada global saha tecrübesini ortaya koymaktadır.

ŞİRKET SUNUMU

İşletmenize özel çözümler için hemen bir S&P uzamanı ile tanışın.

S&P Uzmanları ile
Tanışın

Nasıl
Yapıyoruz ? 

Satış yönetim danışmanlığı kapsamında hizmet verdiğimiz müşterilerimizin faaliyet gösterdiği sektöre özel bir analiz raporu oluşturuyoruz. Bu rapor çerçevesinde rakip analizi, ürün/hizmet konumlandırma, SWOT analizi, potansiyel müşteri analizi gibi yönetim sürecinde bize yol gösterecek tüm istatistik ve verileri bir araya getiriyoruz. Müşteri hedeflerimizi, kullanılacak enstrümanları ve yol haritamızı belirledikten sonra genel çalışma planımız doğrultusunda çalışmalarımızı başlatıyoruz.

Tüm teorik çalışmaların hazırlanmasına istinaden mevcut satış ekibiniz ile bir araya gelerek yeterlilik değerlendirmesi sağlıyoruz, ekibimizin artı ve eksi yönlerini değerlendirerek işletme prensiplerinize ve gelecek hedeflerinize uyumlulukları konusunda gerçekleştirdiğimiz bu analiz sonrasında S&P Akademi uzmanlarından destek alarak eksik yönlerini kişisel eğitim programları ile kapatıyoruz. Personel motivasyonunu üst düzeyde tutacak ve işletmeyi benimseyecek özel programalr hazırlıyoruz.

Satış ekibinin hedeflerini oluşturduktan sonra sahadaki çalışmalarını anlık olarak denetliyoruz. Mevcut müşteri ziyaretleri, yeni müşteri kazanımları, bekleyen teklifler, kaybedilen teklifler ve satış sonrası müşteri sadakatini sağlamak adına düzenli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Satış ekibinizin sahada ihtiyaç duyduğu tüm desteği S&P olarak sunuyoruz.

Avantajları
Neler ? 

Satış yönetim danışmanlığı alan müşterilerimizin temel sorunları arasında mevcut iş yükümlülüğü nedeni ile saha ekibini kontrol edememesi veya ekibin başında bulunan sorumlunun nitelikleri ile başarısının sınırlı kalması konuları ön plana çıkıyor.

S&P olarak işletmeler için hayati önem taşıyan satış rakamlarını istenen seviyeye ulaştırmak ve organizasyonunuzu denetleyerek kusursuz işlemesini sağlamak en önemli görevimiz. Sahip olduğumuz global satış yönetim tecrübesi ile onlarca sektörde yüzlerce proje yönetimi gerçekleştirerek tüm müşterilerimizin saha sorumluluğunu üstlendik.

Görev aldığımız tüm projelerde işletmelerin üretim yatırımlarını geliştirebilmesi, yeni pazarlara ulaşabilmesi, müşteri portföyünü genişletebilmesi adına tüm çalışmaları mevcut ekibiniz ile profesyonel olarak gerçekleştiriyoruz.Sizde satış ekibinizden maksimum verim elde etmek ve satış hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız hemen S&P Satış Yöneticileri ile iletişime geçin!

Profesyonel destek almak için ücretsiz teklif talebinde bulunun.

bottom of page